315 314 22 021

09303210600

پاک کردن بعضی لکه‌ها از روی لباس

  • ۳ بهمن ۱۳۹۶
  • نوشته شده توسط پردیبا - pardiba
  • بازدید: 1400

پاک کردن بعضی لکه‌ها از روی لباس

در جنس و رنگ پارچه و همچنین نوع ماده ای که برای رنگ کردن آن به کار رفته است، دقت کنید. (می‌توانید راهنمای شستشوی لباس و انواع پارچه در اینجا بخوانید)
طرحی را که برای رفع لکه در نظر دارید ، قبلا تعیین کنید.

پاک کردن لکه ها از روی لباس

هر نوع ماده شیمیایی را که می خواهید به کار ببرید، روی تکه ای از پارچه امتحان کنید و اگر می خواهید پارچه را بشویید، لکه را قبل از شستن از بین ببرید.
به خاطر داشته باشید که آب داغ، بعضی لکه‌ها را ثابت می‌کند، مانند لکه تخم مرغ و خون؛ همچنین آب صابون نیز لکه‌های چای، قهوه و عصاره بسیاری از میوه‌ها را ثابت می‌کند. برای از بین بردن لکه‌ها به وسیله محلول‌هایی مانند تتراکلروکربن با استفاده از برس یا ابر. بیرنگ کردن لکه به وسیله آب اکــسیژنه و اسید اگزالیک (جوهر ترشک) یا آب ژاول. تمیز کردن لکه به صورت خشک به وسیله خمیری از پودرهای جذب کننده مانند گچ فرانسوی یا پودر سفید تالک.
برطرف کردن لکه کاکائو و شکلات:
چنانچه لکه روی پارچه های سفید باشد، محل آن را با آب گرم و صابون بشوئید، بعد لکه را به وسیله تتراکلروکربن از بین ببرید. در صورتی که پارچه رنگی بود، اول با تتراکلروکربن بشوئید، سپس با آب گرم و اسفنج، لکه را کاملا از بین ببرید.
برطرف کردن لکه چربی روغن:
محل لکه را به وسیله اسفنج با تتراکلروکربن بشوئید، سپس با آب نیم گرم و صابون، لکه را کاملا از بین ببرید. چنانچه لکه کهنه باشد، آن را ابتدا با آب اکــسیژنه ، بیرنگ کرده ، بعد با آب، خوب بشوئید.
برطرف کردن لکه چای و قهوه:
برای برطرف کردن این گونه لکه ها روی پارچه های رنگی، محل لکه را با آب گرم و اسفنج بشوئید.چنانچه لکه باقی ماند، گیلیسیرین گرم به کار ببرید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند، سپس با آب خوب شستشو داده و با آب گرم و صابون بشوئید.
اگر لکه روی پارچه سفید و نخی بود، آب جوش را روی لکه بریزید و این کار را از طرف پشت پارچه نیز تکرار کنید . اگر لکه از بین نرفت با آب اکــسیژنه، سپس با آب شستشو دهید برای از بین بردن این گونه لکه ها، اول از صابون استفاده نکنید.

7 باور نادرست درباره شستشوی لباس

شستشوی صحیح روسری و شال

فروشگاه اینترنتی پردیبا

پیشنهاد مطالب مرتبط:

1 دیدگاه برای این نوشته
7 باور نادرست در مورد شستشوی لباس | پردیبا

[…] دارد. (که شما میتوانید مقاله هایی در این رابطه را در اینجا ، اینجا و اینجا […]

ارسال یک دیدگاه