315 314 22 021

09303210600

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند

  • ۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نوشته شده توسط پردیبا - pardiba
  • بازدید: 637

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند

سوتین واژه ای ست فرانسوی به معنای پشتیبان و حامی، بنابراین مهمترین وظیفه سوتین یا سینه بند، محافظت از سینه های شماست. یک سوتین خوب و مناسب مانع از افتادگی سینه های شما می شود و از قوز کردن و کمردرد جلوگیری می کند. نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند به شما کمک میکنند تا استفاده کردن سایزهای نامناسب را متوقف کرده و سایز درست را پیدا کنید.

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند

مهم است که حتما سوتینی با سایز مناسب سینه هایتان استفاده کنید. اما تعداد بسیاری از بانوان سوتین مناسب سایز سینه خود را نمی پوشند! اگر شما از نحوه‌ی صحیح انتخاب سایز مناسب برای خود آگاهی کافی ندارید در “محاسبه سایز سینه بند به روش‌های مختلف” می‌توانید عدد دقیقی از سایز سوتین خود به دست بیاورید.

 

پوشیدن سوتین با سایز نامناسب در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پستان شده و یکی از علل سرطان پستان می‌باشد. درصورتی که از سایز سوتین خود اطمینان ندارید با ما همراه باشید و با توجه به ” نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند”  از مناسب بودن یا نبودن سوتین خود مطلع شوید.

قسمت های یک سینه بند

قسمت های یک سینه بند

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند – اندازه و موقعیت بند پشتی سوتین

۱) بندهای پشتی سوتین به پشت شما فشار می‌آورند

اگر بندهای پشتی سوتین شما به درون بدنتان فرو رفته و باعث ظاهر شدن توده‌های چربی برجسته می‌شوند و یا علامت قرمز رنگی را بر روی پوست شما بر جا می‌گذارند، این سوتین برای شما بسیار تنگ است و شما باید اندازه‌ی بند را بزرگتر کنید.

۲) می‌توانید بندهای پشتی سوتین را بیش از ۵ سانتیمتر از پشتتان دور کنید

در صورتی که بندهای پشتی سوتین را بکشید و این فاصله (فاصله بند تا پشت بدن) بیش از ۵ سانتیمتر شود سوتین شما خیلی شل است و باید بند را جمع‌تر کنید و یا سینه بندی با سایز کوچکتر انتخاب کنید.

۳) بندهای سوتین به شانه هایتان فشار می‌آورند

شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سوتین باشد. بندهای پشتی سوتین مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه‌های شما هستند و بندهای شانه‌ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند. اگر بندهای شانه‌ای به درون شانه‌هایتان فرو می‌روند، فشار زیادی بر بندهای شانه‌ای قرار گرفته‌اند و این نشان دهنده‌ی شل بودن بند پشتی سوتین می‌باشد که باید تنگ‌تر شود و در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد. در صورتی که این تناسب وجود دارد اما همچنان بندها به شانه شما فشار می‌آورند این سوتین برای شما کوچک است.

۴) بند پشتی سوتین در موازات زمین نیست و به سمت بالا متمایل است

در صورتی که بند پشتی سوتین به موازات خط افق نباشد و حالت انحنا وقوس به خود گرفته باشد باید درست شده و موازی زمین قرار بگیرد و درصورتی که امکان پذیر نباشد باید سوتین بزرگتری انتخاب کنید.

۵) دو انگشت فاصله

در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سوتین و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگ‌تر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت است باید گشادتر شود.

۶) بند پشتی به صورت مسطح پشت شما قرار نمی‌گیرد

وقتی سوتین را می‌پوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید. گرچه بندهای پشتی سوتین مهمترین بخش عملکردی سینه‌بندها است ولی به این نکته هم باید توجه کنید که هرچه اندازه بند را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنید باید اقدامی برعکس آن را برای اندازه‌ی گودی سوتین انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد.

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند – اندازه‌ی کاپ

۷) دوخت زیر گودی کاپ

گودی یا کاپ سوتین باید تمام سینه را در بر بگیرد و دوخت زیر گودی باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد و اگر این دوخت بر روی بافت سینه قرار بگیرد به معنی کوچک بودن سایز کاپ سوتین است.

۸) سیخونک زدن در ناحیه بازو

اگر دوخت زیر سوتین در ناحیه نزدیک بازو به شما فشار می‌اورد و باعث احساس ضربه به بازوهای شما می‌شود، اندازه‌ی گودی سوتین کوچک است و باید سایز بزرگتری انتخاب کنید.

۹) همسطح نبودن دوخت زیرین

اگر دوخت زیر گودی سوتین بر روی قفسه سینه شما به صورت همسطح قرار نمی‌گیرد، این بار نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده‌اید.

۱۰) چروک شدن گودی

اگر از سوتین پارچه‌ای (غیر ابری) استفاده میکنید و قسمت بالایی سوتین بخشی بیشتر از سینه های شما را می‌پوشانند این سوتین برای شما بزرگ است و باید سایز گودی را کوچکتر انتخاب کنید.

۱۱) برجسته شدن بافت سینه

در صورتی که سینه‌هایتان به صورت برجسته از بالا و اطراف سوتین بیرون میزند نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده‌اید. بازهم تاکید می‌کنیم که اندازه‌ی گودی باید تمام بافت پستان را دربر بگیرد و تنگ یا گشاد نباشد.

۱۲) محل اتصال دو گودی سوتین

اگر بین پارچه‌ی بین دو گودی سوتین و بدنتان می‌توانید انگشتتان را قرار دهید، سایز گودی را باید بزرگتر انتخاب کنید! چرا که کوچک بودن اندازه‌ی گودی باعث کشیده شدن محل اتصال دو گودی شده و آن را از بدن شما دورتر می‌کند.

هنگام انتخاب سوتین مناسب همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار کمی از خانم‌ها هستند که سینه‌هایشان دقیقا به یک اندازه‌اند بنابر این همیشه اندازه‌ی گودی سوتین را با سینه‌ی بزرگتر تنظیم کنید. ثانیا یکی از راه‌های کمکی برای اینکه بدانید سایز مناسبی را انتخاب کرده‌اید پوشیدن یک تی شرت تنگ می باشد. اینکار شما را قادر میسازد انتخاب مناسب‌تری داشته باشید و ایرادها را بهتر ببینید.

لباس تنگ نپوشید

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند – تنظیم و اندازه بندهای شانه ای

۱۳) بندها از روی شانه سر می‌خورند

اگر بندها از روی شانه‌هایتان سر می‌خورند بسیار شل هستند. اگر قابلیت تنظیم دارند کشش آنها را بیشتر کنید.

۱۴) فاصله دو انگشت

نباید فاصله ای بیشتر از دو انگشت بین بندهای شانه‌ای و شانه‌هایتان وجود داشته باشد.

نشانه ‌های نادرست بودن سایز سینه بند

در نهایت یادآور میشویم که حتما سوتینی با سایز مناسب انتخاب کنید. بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه‌ها و یا کوچک نشان دادن آنها از سایزهای بزرگتر و یا کوچکتر استفاده می‌کنند که این کار در طولانی مدت می‌تواند باعث افتادگی سینه‌ها و بد فرم شدن آنها و حتی اشکال در غدد شیردهی شود و آسیب‌های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند.
در صورتی که از سوتین های ابری استفاده می‌کنید تاجای ممکن در منزل آنها را کنار بگذارید، این نوع سوتین‌ها به دلیل قوامی که دارند از تبادل هوا در دو طرف سوتین جلوگیری می‌کنند و به بافت سینه آسیب می‌رسانند.

همچنین به یاد داشته باشید پوشیدن سوتین در هنگام خواب شب میتواند تا ۷۰% شانس ابتلا به سرطان پستان را در شما افزایش دهد.

تعیین سایز درست در استانداردهای جهانی

محاسبه سایز سینه بند به روش‌های مختلف

10 برند معروف لباس زیر زنانه در دنیا

چرا لباس روی تن بد می‌ایستد؟

راه‌هایی برای کوچکتر نشان دادن سینه

 

منابع:
عصر علم
سیمین بانو

پیشنهاد مطالب مرتبط:

0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه