315 314 22 021

09303210600

جلوگیری از در رفتن جوراب شلواری

  • 25 ژوئن 2018
  • نوشته شده توسط پردیبا - pardiba
  • بازدید: 729

جلوگیری از در رفتن جوراب شلواری

جوراب شلواری یکی از آن لباس هایی است که هر خانمی همیشه یک یا چندتا از آن در کشوی لباس هایش دارد. با این حال هروقت به یکی از آن‌ها نیاز داری متوجه دررفتگی و پارگی آن می‌شوی. البته اگر شانس بیاوری و وسط مهمانی با دررفتگی که لحظه به لحظه باز و بازتر می‌شود روبرو نشوی! در اینجا به چند راهکار برای جلوگیری از در رفتن جوراب شلواری و یا بیشتر شدن دررفتگی اشاره می‌کنیم تا شاید کمکی باشد برای طولانی تر شدن عمر این دوستان ظریف و دل نازکمان!

جلوگیری از در رفتن جوراب شلواری

1. جوراب شلواری را در فریزر نگه دارید!

نخندید! جدی گفتیم. این شاید یک افسانه مادر بزرگها است که جوراب شلواری را با آب سرد بشور و در کیسه در فریزر به مدت ۲۴ ساعت بگذار. افسانه این است که بعد از اینکه یخ آنها آب شد عمرشان طولانی تر می شود! البته واقعیت علمی ندارد اما امتحانش بی‌ضرر است! لطفا اگر این روش را امتحان کردید نتیجه را با ما هم در میان بگذارید.
یادتان باشد که آن‌را داخل کیسه دربسته (مثلا زیپ‌کیپ) بگذارید. این طوری از خشکی فریزر یا بوی گوشت و باقالی هم در امان می‌ماند.

2. آن را قبل از پوشیدن بشورید (با دست)

بسیاری از افراد به شستن جوراب شلواری قبل از پوشیدن اعتقاد دارند و حتی در مورد کارایی این روش قسم می خورند. کمی نشاسته را با آب سرد مخلوط کنید تا به جوراب شلواریتان دلربایی بیشتر بدهد. هیچ وقت جوراب شلواری را در ماشین لباسشویی با هزار تا لباس دیگر قاطی نکنید. قزن و دکمه و تزئینات لباس‌های دیگر قاتل جوراب‌شلواری هستند. آب گرم هم جوراب‌های نخی را شل و وارفته می‌کند.

3. قبل از شستن در کیسه توری بگذارید

بسیاری از جوراب شلواری‌ها بعد از شستشو دچار پارگی و ساییدگی می‌شوند. آنها را در یک کیسه توری (مخصوص لباس شویی) یا روبالشتی بگذار و بعد بشور. توصیه می کنم از خشک کن استفاده نکنی و بگذاری در هوای آزاد خشک شود. (این روش به خصوص برای کسانی توصیه می‌شود که اصرار دارند جوراب شلواری را در ماشین لباس شویی بشورند.) در ضمن اگر جوراب شلواری تان را در ماشین انداختید، از درجه زیر ۳۰ استفاده کنید.

4. از اسپری مو استفاده کنید

بله، بعد از پوشیدن جوراب اسپرت یا جوراب شلواری اسپری مو یا تافت به آن بزنید. اسپری الیاف جوراب را تقویت می کند. استفاده از تافت زمانی که در رفتگی کوچکی ایجاد شده و میخواهید مانع پیشرفت آن بشوید هم جواب میدهد. حتی می‌توانید دو سر دررفتگی را از پشت و جلو لاک بی رنگ بزنید و بعد روی آن تافت بزنید تا خیال‌تان راحت‌تر شود.

استفاده از تافت و لاک بی رنگ برای دررفتگی جوراب شلواری

5. پوست تان را صاف کنید

روی پوست پایتان از کف پا تا بالا دست بکشید و هرجا مو و زخم و زبری و خشکی و ترک هست، اول برایش فکری بکنید. به خصوص کف پا و زانو را که جزو متهمان اصلی در رفتنجوراب‌شلواری هستند، دریابید. اگر قرار است در مهمانی فردا جوراب‌شلواری شیشه‌ای گران‌تان را بپوشید، از شب قبل پاها را در آب بخیسانید (یا بعد از حمام)، روی قسمت‌های ترک‌خورده و خشک را یک جور کرم خیلی چرب بزنید، و رویش یک جوراب پلاستیکی بپوشید.

اگر اوضاع کف پایتان خیلی خراب است، بهتر است یک کیسه فریزر پایتان کنید و رویش جوراب بپوشید. تا صبح همین طوری بخوابید. صبح پایتان حسابی نرم خواهد بود. یک ساعت قبل از پوشیدن جوراب‌شلواری هم پاها را از پایین تا بالا با کرم نرم کنید. اجازه بدهید که کرم کاملا جذب بدن شود. وقتی کرم هنوز جذب پوست نشده است احتمال زیادی دارد که جوراب شلواری به آن بچسبد.

6. ناخن هایتان را سوهان بکشید

قاتل اصلی جوراب‌شلواری را به شما معرفی می‌کنم: ناخن! ناخن‌های پایتان را کوتاه کوتاه کنید و نرم و گرد سوهان بکشید. ناخن‌های دست‌تان را هم روی یک پارچه پرزدار بکشید و ببینید کجاهایش گیر می‌کند. همان جاها را سوهان بکشید. مواظب انتخاب انگشتر و ساعت و دستبند هم باشید. به خصوص اگر نگین دارند.

7. سرمایه‌گذاری در کیفیت خوب.

همه ما حداقل یک بار جوراب شلواری ارزان خریده ایم. خرید کیفیت بالاتر و مارکهای شناخته شده به تو کمک می کند که جوراب شلواریت زود در نرود. جوراب شلواری‌هایی که برای انگشت پا و کمر جا دارند کمتر دچار سوراخ شدن یا دررفتگی می شوند.

8. درست بپوشید

بدترین راه پوشیدن جوراب شلواری این است که پایتان را از بالا بکنید داخلش و تا پایین ببرید. همیشه مقادیری زبری در پوست و ناخن هست و این طوری جوراب درمی‌رود.

به نظر ساده است ولی زمانی که باید با سرعت نور آماده شوی حواست باشد که جوراب شلواریت در نرود. بهترین کار این است که جورابت را تا جایی که می شود جمع کنی تا اول انگشتان پاهایت به راحتی در آن برود و بعد آرام بالا بکشی. بعضی از برندها توصیه می کنند قبل از پوشیدن جوراب شلواری از دستکش کتان استفاده کن تا جلوی خط افتادن و یا گیرکردن جواهرت به آن را بگیرد.

روش درست پوشیدن جوراب شلواری

روش درست پوشیدن

روش دیگر این است که جوراب‌شلواری را برعکس کنید. بالا تا پایین یک لنگ را در دست جمع کنید. پایین جوراب را روی پنجه بگذارید و جوراب را روی پا بالا بکشید (به جای این که پا را از بالا داخل جوراب فرو کنید). لنگه بعدی را هم همین طوری پا کنید و بعد کمر را بالا بکشید. برای درآوردن جوراب هم دقیقا همین روش را از ته به سر اجرا کنید.

ویرایش و تدوین: پردیبا

منابع : بیتوته و منودلیار

نحوه انتخاب جوراب شلواری مناسب

علائم روی لباس‌ها را بهتر بشناسیم

7 باور نادرست در مورد شستشوی لباس

پاک کردن بعضی لکه‌ها از روی لباس

پیشنهاد مطالب مرتبط:

0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه