315 314 22 021

09303210600

شستشوی صحیح روسری و شال

  • 14 جولای 2018
  • نوشته شده توسط پردیبا - pardiba
  • بازدید: 616

شستشوی صحیح روسری و شال

شال ها و روسری ها از ظریف ترین پوشش های بانوان هستند که برخلاف تصور عموم به توجه و نگهداری دقیقی نیازمندند. شستشوی صحیح روسری و شال ، اتو کردن آن و نحوه نگهداری از آن، مواردی است که باید به آن دقت کنیم.

شستشوی صحیح روسری و شال

 

نگهداری نادرست از روسری ها باعث می شود، خیلی زود کهنه شوند و لطافت و زیبایی خود را از دست بدهند. معمولا شال و روسری ها دارای برچسبی هستند كه اطلاعات مهم از قبیل جنس، حرارت آب، درصد نخ و نايلون، حرارت اتو و…در آن مشخص شده است. قبل از شستشو به آن نكات دقت كنید. (علائم روی لباس‌ها را بهتر بشناسیم) روسری‌ ها را فقط در کنار روسری‌ های دیگر بشویید.

نحوه شستشو

شستشوی صحیح روسری و شال

بهتر است شال يا روسری نخی را با آب ولرم و ترجيحا شامپو بشویید. هیچ‌ گاه روسری را در کنار لباس‌ های دیگر برای شستشو قرار ندهید. پیچ خوردن روسری بین لباس‌ ها کیفیت آن را از بین می‌ برد. هر نوع روسری ابریشمی، ساتن، نخی یا پشمی‌ را با آب گرم و در وضعیت شستشو با دست بشویید. از مواد شوینده ملایم و نرم کننده استفاده کنید. برای از بین بردن بو یا لکه‌ های روی شال و روسری از جوش شیرین نیز می‌ توانید استفاده کنید.

اتو کردن روسری های خاص

شستشوی صحیح روسری و شال

برای اتوی روسری ابریشمی ‌و ساتن، از تنظیماتی استفاده کنید که پارچه را برق نمی‌ اندازند. همچنین این نوع از روسری ها را مستقیما حرارت ندهید، بلکه پارچه یا لباسی سفید یا همرنگ را روی آن قرار داده و بعد اتو کنید.

 

نحوه نگهداری

شستشوی صحیح روسری و شال

روسری‌ ها را روی چوب لباسی آویزان کنید. در این وضعیت کمتر چروک می‌ شوند و استفاده از آنها برایتان آسان‌ تر خواهد بود. ترجیحا از چوب لباسی‌ های چند پله یا چوب لباسی‌ های مخصوص آویزان کردن روسری استفاده کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را به شکل رول در فضایی که تحت فشار نباشد قرار دهید.

 

مطالب مرتبط:

نگهداری صحیح پوشاک

راهنمای شستشوی لباس و انواع پارچه

روش اتو کردن لباس‌ها و پارچه‌های مختلف

 

پیشنهاد مطالب مرتبط:

0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه